Zestawy kołowe i koła jezdne do suwnic

Urządzenia dźwignicowe spełniają wiele zadań w różnych gałęziach przemysłu, dlatego ich znaczenia nie da się zbagatelizować. Typowa suwnica składa się z wielu współpracujących ze sobą elementów, a jednym z ważniejszych są z pewnością zespoły kołowe, znane także pod inną używaną nazwą, zestawy kołowe. Bez nich suwnice nie mogłyby praktycznie funkcjonować, a duży wybór zestawów kołowych ma w ofercie producent suwnic ALSO Holding, w tym również do żurawi.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Różnego typu suwnice, a ich szeroki wybór znajdziecie w naszej ofercie, to praktyczne urządzenia transportu bliskiego pracujące w trybie przerywanym. Są powszechnie stosowane w do przenoszenia ciężkich ładunków w poziomie oraz podnoszenia w pionie. Charakteryzują się wysoką niezawodnością działania i długą żywotnością, są w stanie wykonywać wszystkie stawiane przed nimi zadania, skutecznie zastępując siłę ludzkich mięśni.
Wszystkie produkty, jakie mamy dla naszych Klientów, zostały stworzone z użyciem z najlepszych jakościowo materiałów, gwarantujących wytrzymałość i odporność na każde warunki pracy. Oferujemy im różne typy urządzeń dźwignicowych, suwnice bramowe, pomostowe, podwieszane czy kolumnowe. Jesteśmy w stanie szybko i sprawnie realizować każde indywidualne zamówienie i produkować suwnice spełniające surowe wymagania odbiorcy. Zapewniamy jednocześnie najwyższą jakość wszystkich komponentów, które mogą zostać dostosowane do konkretnego rodzaju urządzeń.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Z jakich materiałów robimy zestawy kołowe do suwnic?

Zestawy kołowe, nazywane także zespołami kołowymi umożliwiają poruszanie się suwnicy po torze jezdnym. Złożone są z kół jezdnych suwnicowych wykonanych przeważnie ze staliwa węglowego i stopowego wg PN, DIN, ASTM, obecnie obowiązujących norm.

Koła wykonywane z tego typu materiałów są skonstruowane i wytwarzane na bazie systemu modułowego w różnym zakresie obciążenia i w różnych wielkościach, średnicach od 125 aż do 1000 mm, zgodnie z zapotrzebowaniem dla konkretnego typu urządzenia dźwignicowego. Dzięki zastosowaniu takich materiałów i obróbce cieplnej można liczyć między innymi na odpowiedni poziom twardości powierzchni bieżni.

Gdzie znajdują zastosowanie zestawy kołowe?

Nowoczesne zespoły kołowe, odporne na uszkodzenia czy czynniki atmosferyczne, wszystkie trudne warunki eksploatacji, są powszechnie stosowane w ogólnie pojętej produkcji przemysłowej. Używa się ich do wózków transportowych, różnych odmian żurawi warsztatowych oraz suwnic. Można je nabyć w kilku wersjach wykonania, zapewniających ich uniwersalne zastosowanie, mogą być np. przykręcane lub spawane do urządzenia, w którym będą wykorzystywane, napędzane albo nienapędzane.

Jakie są kryteria prawidłowego doboru zespołów kołowych i kół jezdnych?

Istnieje kilka istotnych kryteriów wyboru odpowiedniego zestawu kołowego i kół jezdnych, jakie bezwzględnie należy wziąć pod uwagę przed ich zakupem. Najważniejsze, które również wskazują doradcy ALSO Holding, to:

  • rodzaj suwnicy lub innego urządzenia transportu bliskiego, w jakim będą używane;
  • materiał, z jakiego zostały wykonane zarówno koła jezdne, jak i całe zespoły kołowe, przeważnie wysokiej jakości stal i staliwo;
  • wielkość kół, co ma wpływ na wytrzymałość, a średnica koła musi zawsze być dostosowana do masy ładunków, jakie będą przenoszone przez suwnicę;
  • zakres obciążenia kół, który, w zależności od potrzeb przyszłego użytkownika, może wahać się od 5 do nawet 60 ton.

Co obejmuje nasza oferta zestawów kołowych i kół jezdnych i jakie są ich zalety?

W naszej ofercie, którą warto sprawdzić, mamy różne rodzaje zespołów kołowych i kół jezdnych do suwnic. Dla przykładu dostępne są zestawy mające koła stalowe z obrzeżami i bez obrzeży, dzięki czemu każdy znajdzie dokładnie mu odpowiadające. Jeśli chodzi o zalety, to klienci podkreślają przede wszystkim szeroki zakres wymiarów, wszechstronne możliwości zamocowania oraz sam łatwy montaż znacznie ułatwiający przeprowadzenie ewentualnych regulacji i prac serwisowych.

Wszystkie dostępne zestawy kołowe i koła jezdne są objęte pełną gwarancją, a w zakres oferowanych przez ALSO Holding usług wchodzi również transport zakupionych komponentów w terminie dogodnym dla odbiorcy, fachowy montaż oraz całodobowy serwis, w tym i pogwarancyjny. Szczegóły dostawy można ustalić w rozmowie z naszymi doradcami, którzy służą jednocześnie pomocą w wyborze tych ważnych części suwnic.