Przekładnie do suwnic

Różne typy suwnic, używanych do przenoszenia w pionie i w poziomie ciężkich ładunków, to skomplikowane urządzenia złożone z wielu współpracujących ze sobą elementów. Dzięki temu są w stanie pracować bezawaryjnie w trudnych warunkach eksploatacji, zapewniając ciągłość produkcji, bez generujących wysokie koszty przestojów. Jedną z najbardziej istotnych części warunkujących ich pracę, są z pewnością przekładnie, między innymi tak potrzebne przekładnie zębate, które także ma w ofercie ALSO Holding.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Warto również dokładniej zapoznać się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat przekładni, co może ułatwić wybór konkretnego modelu suwnicy i rozpoznać, czy jej praca przebiega bez żadnych zakłóceń. Podstawowym typem przekładni używanych w suwnicach, są przekładnie zębate, które oferujemy w dużym wyborze układów czy wielkości, zgodnie z konkretnym zamówieniem, tym, jaki typ będzie potrzebował odbiorca. Przez pojęcie przekładni zębatej, którą jest między innymi wersja BRC, rozumiemy układ złożony co najmniej z dwóch kół zębatych, umożliwiający przełożenie napędu, jaki zapewnia suwnicy silnik elektryczny.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Co to są suwnice?

Znaczenia suwnic w różnych gałęziach przemysłu nie da się zlekceważyć, są jednymi z najczęściej używanych Urządzeń Transportu Bliskiego (UTB). Zaliczamy je do tzw. dźwignic i dzielimy w zależności od rodzaju konstrukcji i zakresu zastosowania. Pod tym właśnie kątem rozróżniamy suwnice, jakie mamy w naszej ofercie, a podstawowe rodzaje to:

  • suwnice podwieszane;
  • suwnice bramowe;
  • suwnice półbramowe;
  • suwnice pomostowe natorowe, jedno i dwudźwigarowe;
  • suwnice kolumnowe, czyli słupowe.

W których branżach znajdują zastosowanie różne modele suwnic?

Producent suwnic, taki jak ALSO Holding, służy swoim klientom również fachowym doradztwem w kwestii zastosowania odpowiednio dobranego modelu takich urządzeń dźwignicowych. Sprzedajemy je różnym branżom, nie tylko specjalizującym się w produkcji przemysłowej, chociaż tu są używane najczęściej. Stosuje się je również w magazynach czy hurtowniach, oraz na placach przeładunkowych np. na kolei, w portach lub w przemyśle stoczniowym.

Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne okazuje się przenoszenie dużych ciężarów bez ryzyka dla pracujących w pobliżu suwnic osób. Elementy konstrukcyjne, które między innymi decydują o bezpieczeństwie użycia i bezawaryjności tego urządzenia, to właśnie przekładnie zębate oraz motoreduktory. Te, które znajdziecie w naszej ofercie, spełniają najsurowsze wymagania jakościowe, zgodne z przepisami obowiązującymi w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Które zalety, jakie cechują przekładnie zębate, są najczęściej podkreślane?

Przekładnie zębate mają wiele niepodważalnych zalet, ich użytkownicy chwalą sobie przede wszystkim:

  • stosunkowo prostą konstrukcję;
  • możliwość pracy pod dużymi obciążeniami;
  • wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami atmosferycznymi;
  • sprawność działania sięgającą aż 98%;
  • cichą pracę.

Koła do przekładni zębatych - metody produkcji

Najważniejszym elementem każdej przekładni zębatej są koła zębate, które ze względu na charakter pracy, podobnie zresztą, jak koła jezdne suwnic, powinny spełniać najsurowsze normy jakościowe, a ich wykonanie nie budzić żadnych zarzutów. W celu ich wzmocnienia stosuje się obróbkę cieplną znacznie podnoszącą ich trwałość, podobne wykonanie ma wał, przeważnie wolnoobrotowy. W tym przypadku niezwykle ważna jest jego uzębiona końcówka służąca do łączenia z bębnem wciągarki danej suwnicy.

Jakie są rodzaje przekładni zębatych?

Takie funkcjonalne zestawy kołowe do przekładni zębatych oferuje ALSO Holding, cena nie jest wygórowana, a ich najczęściej stosowane rodzaje to:

Przekładnie zębate jednostopniowe

W których, jak sama nazwa wskazuje, współpracuje ze sobą tylko jedna para kół zębatych i nie znajduje tu zastosowania wał pośredni.

Przekładnie zębate wielostopniowe

Występujące np. w odmianie dwustopniowej lub trzystopniowej, zbudowane z większej ilości par kół zębatych, a przełożenie napędu, zapewnianego przez silnik elektryczny, jest przenoszone na wał czynny z wału biernego poprzez kilka wałów pośrednich.

Przekładnie zębate - inne stosowane kryteria ich podziału

Podział ze względu na ilość zastosowanych kół zębatych to nie jedyne kryterium podziału, według którego możemy różnicować przekładnie zębate. Bierze się pod uwagę także inne czynniki, takie jak:

Umiejscowienie uzębienia kół

W takim przypadku przekładnie zębate dzielimy na mające zazębienie wewnętrzne lub zazębienie zewnętrzne.

Rodzaj przenoszonego ruchu

Warunkujący podział przekładni na obrotowe, gdzie za ruch odpowiadają dwa koła zębate, albo liniowe, a dodatkowym elementem odpowiedzialnym za ruch przekładni jest listwa zębata.

Osie geometryczne kół

W tym przypadku rozróżniamy przekładnie zwykłe o osiach nieruchomych względem podstawy oraz planetarne, nazywane obiegowymi, o osiach ruchomych względem podstawy.

Jakie inne elementy wyposażenia suwnic oprócz przekładni oferuje ALSO Holding?

Naszym klientom oferujemy nie tylko suwnice, czy przekładnie zębate wymienionych wyżej rodzajów. Jako ceniony producent, sprzedajemy również inne elementy wyposażenia niezbędne do eksploatacji suwnic i pozostałych urządzeń dźwignicowych:

  • wydajne silniki elektryczne napędzające koła jezdne suwnic oraz wciągniki lub wciągarki, linowe lub łańcuchowe;
  • sprzęgła zębate jednostronne;
  • sprzęgła zębate dwustronne;
  • sprzęgła zębate jednostronne hamulcowe;
  • sprzęgła zębate jednostronne przybębnowe.