Silniki do suwnic

Suwnice, czyli popularne i często wykorzystywane urządzenia dźwignicowe, znajdują powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu w naszym kraju. Wykorzystuje się je do podnoszenia w pionie i przenoszenia na niewielkie odległości ładunków o zróżnicowanej masie, wahającej się od kilkuset kilogramów nawet do kilkuset ton. Tego typu urządzenia znajdziecie Państwo w ofercie ALSO Holding, całą gamę produktów, które spełnią wszystkie Wasze wymagania.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Skoro suwnice poruszają się w poziomie po określonym torze i z pomocą wciągarek lub wciągników umożliwiają podnoszenie ładunków w pionie, to konieczne jest zastosowanie do napędu odpowiednio wydajnych silników elektrycznych. Muszą spełniać najwyższe standardy, wszystkie normy pracy wymagane w naszym kraju dla tego typu urządzenia.
Silniki elektryczne, jakie są dostępne w ALSO Holding, to produkty, którym można w pełni zaufać, ich solidnemu wykonaniu, zastosowaniu najlepszych materiałów oraz wysokiej niezawodności i bezawaryjności. Jest to naszym priorytetem, dlatego współpracujemy wyłącznie z najlepszymi na rynku wytwórcami silników, których produkty nigdy Was nie zawiodą i możecie liczyć na ich długą pracę, bez niepotrzebnych i kosztownych przestojów.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Co rozumiemy poprzez pojęcie suwnicy?

Obowiązująca w naszym kraju definicja określa suwnice jako Urządzenia Transportu Bliskiego (UTB), dźwigowo-transportowe, pracujące w ruchu przerywanym. Używa się ich do podnoszenia ciężkich przedmiotów i bezpiecznego przenoszenia ich w przestrzeni, którą ogranicza tylko tor jazdy suwnicy. Konstrukcja suwnicy składa się z wielu ściśle współpracujących ze sobą elementów, mostu nośnego, wózków jezdnych poruszających się po torze jezdnym, systemów sterowania i silników elektrycznych stanowiących jej napęd.

Jakie są najczęściej używane rodzaje suwnic?

ALSO Holding jest w stanie zrealizować każde zamówienie na dowolny model suwnicy, dzięki czemu uda się zmodernizować sposób przenoszenia ładunków i firmę Klienta. W naszej ofercie są obecnie dostępne następujące suwnice:

  • suwnice podwieszane;
  • suwnice pomostowe natorowe, jedno i dwudźwigarowe;
  • suwnice bramowe;
  • suwnice półbramowe;
  • suwnice słupowe, nazywane także kolumnowymi.

Gdzie znajdują zastosowanie suwnice?

Zakres zastosowania suwnic jest niezwykle szeroki, używa się ich przede wszystkim wszędzie tam, gdzie z przyczyn technicznych niemożliwe jest użycie dźwigu. Wykorzystują je między innymi różne gałęzie produkcji przemysłowej, widzimy je praktycznie na wszystkich halach fabrycznych, magazynach czy w hurtowniach. Oczywiście można ich również używać na zewnątrz budynków np. suwnice bramowe na placach przeładunku ciężkich towarów.

W jaki sposób można unowocześnić firmę z pomocą odpowiednio dobranej suwnicy?

Odpowiednio dobrane suwnice znacznie przyspieszają proces produkcji, ułatwiają pracę, pozwalają jednocześnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jest to możliwe właśnie dzięki temu, że duże ładunki są przenoszone bez ryzyka wypadków, zagrożenia zarówno dla obsługi suwnicy, jak i innych osób znajdujących się w pobliżu. Inwestycja w wysokiej klasy suwnice, to nie tylko bezkolizyjne przemieszczanie ciężkich ładunków wewnątrz hali, lecz jednocześnie najlepszy sposób, aby uniknąć strat powodowanych przez awarię urządzenia gorszej jakości, wykonanego z mniej odpornych na uszkodzenia komponentów.

Nowoczesna suwnica, taka, jaką Wam oferujemy, jest konstrukcją modułową, którą w razie potrzeby można rozbudować, zwiększając nie tylko jej maksymalny udźwig lub rozpiętość. Możliwa jest także poprawa jej funkcjonalności poprzez montaż systemów zdalnego sterowania czy mocniejszych i jednocześnie bardziej energooszczędnych silników podnoszenia.

Jakie silniki elektryczne znajdują zastosowanie w suwnicach?

Specyfika pracy suwnicy sprawia, że równie specyficzny musi być zastosowany w niej silnik podnoszenia. Używa się w tym celu silniki elektryczne o zmiennej częstotliwości, z jednoczesną płynną regulacją prędkości obrotowej. Tego typu silniki są wręcz zalecane do podnoszenia ciężarów, płynnie, bez gwałtownych szarpnięć mogących doprowadzić do zerwania liny lub łańcucha nośnego wciągarki. Do suwnic są między innymi używane silniki elektryczne indukcyjne, przeważnie asynchroniczne prądu zmiennego.

Charakteryzuje je uniwersalność zastosowania, bez problemu mogą być eksploatowane niemal w każdych warunkach, doskonale sprawdzając się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, nawet tych, o wysokim współczynniku zapylenia, jak i na wolnym powietrzu, są bowiem właściwie zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Są o mocy dobranej do konkretnych warunków pracy, dzięki czemu suwnice poradzą sobie z każdym ciężarem, jaki jest określony w dołączonej do nich specyfikacji technicznej.

Co cechuje dostępne silniki elektryczne, które dostarczamy klientom ALSO Holding?

Silniki elektryczne o zmiennej częstotliwości, które są dostępne w naszej ofercie, odpowiadają wszystkim potrzebom przyszłych użytkowników dotyczącym takich ważnych parametrów ich pracy, jak:

  • wysoka klasa izolacji, w tym przypadku co najmniej F, warunkująca pełne bezpieczeństwo użycia silnika w każdych, nawet najcięższych warunkach eksploatacji, w niskiej lub wysokiej temperaturze, czy podwyższonej wilgotności;
  • równie wysoki stopień ochrony IP55, czyli praktycznie stuprocentowa szczelność, ochrona mechanizmów silnika przed uszkodzeniem przez dostający się do wnętrza obudowy pył;
  • wydajny system wymuszonego chłodzenia, skutecznie zabezpieczający silniki przed przegrzaniem, dzięki któremu może bezpiecznie pracować w wysokich temperaturach;
  • systemy monitorujące najważniejsze parametry pracy, w tym wbudowany czujnik temperatury, kolejne zabezpieczenie chroniące nasze silniki elektryczne przed awarią spowodowaną przegrzaniem.

Czy jest możliwe indywidualne zamówienie na silnik do suwnicy?

Jak najbardziej, w ALSO Holding realizujemy wszystkie, również indywidualne zamówienie na konkretny model. Dobieramy silniki elektryczne do suwnicy po dokładnym przeanalizowaniu potrzeb przyszłego użytkownika, szczególnie sprawdzeniu warunków technicznych, w jakich będzie musiał pracować.

Z jakich jeszcze usług może skorzystać klient mający firmę, gdzie są używane urządzenia dźwignicowe?

Oferujemy nie tylko różne typy suwnicy, czy silnik podnoszenia mający usprawnić jej pracę. Zakres usług dostępnych dla naszych klientów jest znacznie szerszy. Obejmuje również fachowe doradztwo w kwestii ich doboru, dostawę suwnicy, silnika czy innych elementów w dogodnym dla odbiorcy terminie oraz ich montaż przeprowadzany przez naszych wykwalifikowanych specjalistów. Wszystkie suwnice i silniki są objęte pełną gwarancją, zapewniamy również ich serwis błyskawicznie usuwający ewentualne awarie, które, biorąc pod uwagę jakość tego, co oferujemy, zdarzają się niezwykle rzadko.

Gdzie można znaleźć więcej informacji, jakie silniki elektryczne najlepiej sprawdzą się do obsługi suwnicy?

Często zadawane pytania dotyczą możliwości znalezienia dodatkowych informacji na temat tego, jaki silnik elektryczny wybrać do konkretnego modelu suwnicy. Na świecie produkuje je wiele renomowanych firm, między innymi słynna firma mająca słowo „General” w nazwie, lecz także europejscy wytwórcy, w tym i polscy mają się czym pochwalić. Ich produkty są godne zaufania, spełniające najwyższe normy jakościowe obowiązujące nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Unii Europejskiej.