Czołownice do suwnic

Jednym z typów urządzeń niezbędnych w wielu gałęziach przemysłu są z pewnością suwnice zaliczane do urządzeń dźwignicowych. Wykorzystuje się je do bezpiecznego podnoszenia w pionie i przenoszenia w poziomie ciężkich ładunków, co ułatwia zamocowany hak lub zaczep magnetyczny, a odpowiednio stosowane pozwalają uniknąć kosztownych przestojów produkcji. Różne typy suwnic używa się między innymi na halach produkcyjnych, w magazynach oraz na zewnątrz, na placach przeładunkowych.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Jedną z ważniejszych części, z jakich zbudowane są suwnice, także te, dostępne w ofercie ALSO Holding, są czołownice. Pod tym pojęciem kryje się niezwykle istotny element konstrukcyjny, na którym wspierają się elementy nośne praktycznie wszystkich suwnic, ich mocne stalowe dźwigary. Najważniejszym zadaniem czołownicy jest zapewnienie ruchu suwnicy, bezkolizyjnego i niestwarzającego zagrożenia dla jej obsługi i innych osób znajdujących się w pobliżu, w czym pomaga zamontowany silnik.
tyt1op

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Czołownice do suwnic - w jaki sposób produkujemy je w ALSO Holding?

Mamy w ofercie szeroki wybór tego typu produktów, spełniających wszystkie wymagania przyszłych użytkowników, zapewniających wyjątkową wygodę podnoszenia ładunków. Produkujemy je z najlepszych komponentów, a ich olbrzymią zaletą są niewielkie, kompaktowe rozmiary pozwalające je bezpośrednio zamontować do konstrukcji nośnych praktycznie dowolnego modelu suwnic, zarówno bramowych, jak i podwieszanych czy natorowych.

Oferujemy nie tylko same czołownice, zapewniamy także ich dostawę w terminie dogodnym dla odbiorcy, profesjonalnie przeprowadzaną usługę montażu i pełen serwis, także pogwarancyjny, a wszelkie informacje dotyczące tych usług znajdziecie na naszej stronie.

Czołownice do suwnic - jak są zbudowane?

Czołownice mają postać samobieżnych wózków wyposażonych w koła jezdne, a ich modułowa budowa znacznie ułatwia ewentualną rozbudowę, dzięki czemu suwnice zyskują jeszcze większą funkcjonalność. Koła jezdne są dostępne w kilku wariantach, o średnicach od 90 do 500 mm, zgodnie z potrzebami użytkownika. Wózki, chronione płytami stalowymi ze zderzakami, napędza wydajny silnik elektryczny, dzięki któremu można płynnie regulować start i hamowanie wózków.