Systemy zasilające

Urządzenia dźwignicowe znajdują powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, lecz ich wydajną pracę warunkują odpowiednie systemy zasilania, pozwalające im bezawaryjnie działać nawet w trudnych warunkach środowiskowych. System zasilania suwnic to jedna z najważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie, a ALSO Holding służy swoim klientom fachowym doradztwem również w tej kwestii.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Suwnice, niezależnie od typu, podwieszane, natorowe, bramowe, półbramowe, lekkie modułowe, czy kolumnowe, to Urządzenia Transportu Bliskiego, nazywane w skrócie UTB, pracujące w tzw. ruchu przerywanym. Wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, wszędzie tam, gdzie niezbędne okazuje się przenoszenie ładunków w pionie i przemieszczanie w poziomie, których masa może sięgać nawet kilkuset ton.
Właśnie dlatego aż tak istotne jest ich właściwe zasilanie, a w ALSO Holding mamy nie tylko same suwnice, dostarczamy również najlepsze, nowoczesne i sprawdzone systemy zasilania dopasowane do każdego modelu suwnicy, stanowiące niezbędne wyposażenie dźwignic. Taki system zasilania sprawdzi się w każdych, nawet wyjątkowo trudnych warunkach pracy, także w wysokich i niskich temperaturach, zawsze zachowując pełną wydajność i pozwalając suwnicom pracować bez kosztownych przestojów.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Systemy zasilające dźwignice do suwnic - jakie elementy wyposażenia wchodzą w ich skład?

Zasilanie suwnicy to skomplikowany układ składający się z wielu współpracujących ze sobą elementów, a jego sterowanie to zadanie dla odpowiednio przeszkolonego operatora, który ukończył stosowne kursy zawodowe. Najważniejsze elementy razem tworzące wydajny system zasilania suwnic, w zależności od rodzaju, to:

 • firanki kablowe;
 • szynoprzewody;
 • wózki kablowe;
 • tory jezdne wózków kablowych;
 • systemy sterowania zasilaniem suwnic, bezprzewodowe radiowe lub ręczne, manualne;
 • szyny prowadzące, służące do poprowadzenia przewodów płaskich lub okrągłych;
 • kable dostępne w różnych długościach, odcinkach 1, 2, 3, 4 m, robione z miedzi lub aluminium;
 • inne akcesoria niezbędne do stworzenia systemów zasilania nie tylko suwnic, ale i wciągników.

Zasilanie do suwnic - co cechuje systemy zasilania, które są dostępne w ALSO Holding?

Wszystkie systemy zasilania suwnic, niezbędne wyposażenie tego typu dźwignic, jakie mamy w ofercie, są chętnie wybierane przez coraz liczniejszych klientów podkreślających ich najważniejsze zalety:

 • wysoką jakość wszystkich podzespołów, takich jak kable z aluminium, szyny prowadzące i inne niezbędne akcesoria, które są odporne na uszkodzenia i trudne warunki pracy;
 • zastosowanie nowoczesnych technologii podwyższających jakość wykonania;
 • wysoki stopień bezawaryjności np. stopień ochrony IP szynoprzewodów;
 • nowoczesne, innowacyjne rozwiązania zawsze dokładnie dopasowane do konkretnych wymagań klientów;
 • kompleksowe usługi, obejmujące nie tylko same systemy zasilania, lecz również usługę ich profesjonalnego montażu.

Systemy zasilające dźwignice do suwnic - na jaki się zdecydować?

Istnieją różne systemy pozwalające na wydajne i bezawaryjne zasilanie suwnic, lecz najczęściej zastosowanie znajdują dwa, z którymi warto zapoznać się nieco bliżej przed podjęciem decyzji o zakupie i wdrożeniu w swojej firmie:

System zasilania wykorzystujący firanki kablowe podwieszone

Przez pojęcie firanek kablowych rozumiemy zasilanie różnych typów suwnic, składające się z przewodów płaskich lub okrągłych, które są umieszczane w specjalnie zaprojektowanych wózkach kablowych. Należą jednocześnie do najbardziej uniwersalnych, doskonale nadających się do suwnic poruszających się po torach o różnym kształcie, łukowym i prostoliniowym. Same wózki kablowe montuje się z kolei na szynie zamocowanej do dźwigara suwnicy, a usługa ich montażu również jest w naszej ofercie.

W jaki sposób działa system firanek kablowych?

Zasada działania, na jakiej opiera się praca firanek kablowych, jest prosta. Same kable, płaskie czy okrągłe umieszczone są w prowadnicach znajdujących się równolegle do toru jazdy, po którym porusza się suwnica. Równie istotne w całym systemie są wózki kablowe, które, dzięki wyposażeniu w system kółek jezdnych i łatwe sterowanie, przesuwają się wzdłuż prowadnicy i dostarczają w ten sposób zasilanie do wciągników lub samego mostu suwnicy.

Systemy zasilające dźwignice do suwnic - jakie inne rozwiązanie można zastosować?

Zastosowanie w systemach zasilania suwnicy znajdują nie tylko firanki kablowe podwieszone, ale i szynoprzewody, niemal tak samo popularne i nieodbiegające wydajnością. Szynoprzewody nazywa się także szyną prądową, w postaci przewodów płaskich lub okrągłych, zamkniętych wewnątrz obudowy mającej kształt płaskownika lub ceownika. Najważniejszą zaletą szynoprzewodów jest możliwość jednoczesnego zasilania kilku suwnic, poprzez gniazda zasilania rozmieszczone wzdłuż linii zasilającej, czyli właśnie szyny.

Systemy zasilające suwnice - w jaki sposób dopasować je do potrzeb odbiorcy?

Olbrzymią zaletą, jaka charakteryzuje firanki kablowe podwieszane to ich stosunkowo niewielka cena, lecz każda suwnica powinna mieć je dopasowane indywidualnie po analizie wielu czynników rzutujących na przyszłą pracę, danych dostarczonych przez klienta. Istotne są dla nich między innymi odpowiednio umieszczane kable robione z aluminium, niezależnie czy użyjemy przewodów płaskich, czy kable okrągłe, w tym również ich stopień ochrony IP, wynoszący przeważnie od 23 do 24.

Na taką pomoc można liczyć w ALSO Holding, dobór najlepszych systemów zasilania, dzięki którym suwnica będzie działała bez żadnych przestojów. Systemy zasilania, tak samo, jak inne urządzenia, jakie oferujemy, są objęte pełną gwarancją producenta oraz całodobowym serwisem, również pogwarancyjnym.