Suwnice Wspornikowe

Spośród różnych rodzajów suwnic znajdujących powszechne zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki, warto wyróżnić suwnice wspornikowe, znane także pod inną używaną nazwą, suwnice konsolowe.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Suwnice konsolowe to skuteczne i zalecane rozwiązanie używane w różnych gałęziach przemysłu. Montuje się je w halach produkcyjnych i wykorzystuje między innymi do obsługi pojedynczych stanowisk pracy, umożliwiając bezkolizyjny transport ładunków pomiędzy nimi. Sprzyja temu dostosowanie urządzenia do warunków użytkowania zgodnie z wymaganiami klienta, takich ważnych parametrów, jak udźwig, prędkość podnoszenia czy wysokość podnoszenia.
Konstrukcja suwnic wspornikowych łączy w sobie wszystkie zalety suwnic pomostowych i żurawi warsztatowych, zwłaszcza żurawi słupowych. Całość opiera się na stalowej, wzmacnianej belce nośnej, mającej właśnie formę wspornika, a suwnice mają możliwość ruchu po własnym torowisku ścianie hali. Specyfika ich budowy polega między innymi na tym, że suwnice wspornikowe mają pomost podwieszony na własnym torowisku umieszczonym poniżej poziomu jazdy innych ewentualnie używanych typów suwnic głównych.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Suwnice wspornikowe – dlaczego tylko od renomowanego producenta?

Konstrukcja suwnic wspornikowych, ze względu na specyfikę ich pracy, jest niemal zawsze projektowana zgodnie z indywidualnymi wymaganiami odbiorcy. Należy przy tym uwzględnić wiele czynników, dlatego lepiej nawiązać współpracę z renomowanym, godnym zaufania producentem suwnic wspornikowych, takim jak ALSO Holding.

Suwnice wspornikowe – jakie są ich najważniejsze zalety?

Jeśli chodzi o użycie suwnic idealne rozwiązanie poprawiające organizację stanowisk pracy stanowią suwnice wspornikowe, których znaczenia nie da się zbagatelizować. Najważniejsze zalety suwnic konsolowych, podkreślane również przez samych ich użytkowników, to:

Zakres maksymalnego udźwigu

Maksymalny udźwig, jaki cechuje suwnice konsolowe, jest zróżnicowany w zależności od zasięgu, sięgającego nawet do 12 m i w tym przypadku udźwig wynosi 5 ton. Oczywiście górna granica udźwigu zależy od projektu i możliwości montażu torowiska do konstrukcji hali produkcyjnej.

Montaż nawet kilku suwnic na jednym torze

Rozpatrując zalety suwnic wspornikowych, trzeba również uwzględnić fakt, że możliwy jest montaż nie jednej, lecz kilku suwnic na jednym torze i zsynchronizowanie ich z innymi, używanymi urządzeniami dźwignicowymi, dzięki czemu transport ładunków do stanowisk pracy będzie wydajniejszy.

Łatwość obsługi

Suwnice wspornikowe charakteryzuje także łatwość obsługi, mogą być sterowane ręcznie przez wykwalifikowanego pracownika, możliwe jest też zdalne sterowanie ich pracą.