Suwnice Półbramowe

Proces produkcji w różnych gałęziach przemysłu często wymaga przenoszenia dużych ciężarów. Stosuje się do tego celu Urządzenia Transportu Bliskiego, przede wszystkim suwnice, używane do pracy zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni. Jednymi z nich są suwnice bramowe i ich odmiana, suwnice półbramowe.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Zakres zastosowania różnych modeli suwnic jest niezwykle szeroki, a ALSO Holding produkuje je zgodnie z dostarczonymi wcześniej konkretnymi wymaganiami klienta. Jak już wspomnieliśmy, są stosowane nie tylko w obiektach zamkniętych, np. halach produkcyjnych czy magazynach. Kiedy zostaną odpowiednio dostosowane do potrzeb klienta, można ich również używać na terenach otwartych np. placach przeładunkowych czy w stoczniach.
Zanim zajmiemy się konstrukcją i tym, jakie zastosowanie mają suwnice półbramowe, powinniśmy wiedzieć, czym różnią się od suwnic bramowych. Najważniejsza różnica dotyczy tego, że mają tylko jedną podporę poruszającą się po torowisku umieszczonym na ziemi lub na posadzce hali, a druga podpora jest oparta na torowisku znajdującym się na ścianie hali, albo na estakadzie, jeśli są używane na terenach otwartych.
Maecenas et molestie nunc, at ultricies metus. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Nullam commodo dapibus quam, nec facilisis nibh viverra ut. Sed elementum, dolor id tincidunt finibus, tellus augue fermentum ex, fringilla condimentum ex nisl sit amet elit. Donec justo turpis, accumsan et neque quis, ultricies interdum purus. Morbi hendrerit, est vitae lacinia pharetra, purus lacus gravida nunc, quis tempor lorem leo ac ligula. Maecenas dignissim quam non felis auctor euismod. Etiam egestas tincidunt interdum. Mauris a risus vitae nunc egestas maximus. Donec vel sodales eros, at sollicitudin ipsum.
tyt 1opis 1
tyt 2opis 2

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Suwnice półbramowe - jakie są ich rodzaje?

Wiemy już, że suwnica półbramowa ma podporę opartą z jednej strony na ścianie budynku czy estakadzie, a z drugiej bezpośrednio na torowisku. Rozróżniamy dwa podstawowe typy suwnic, a podział ten obejmuje również suwnice bramowe:

Suwnice półbramowe jednodźwigarowe

Najczęściej stosowane, których konstrukcja opiera się na jednym wzmacnianym, stalowym dźwigarze. Są to standardowe urządzenia wyposażone w wydajne wciągarki o udźwigu do 10 ton i rozpiętości nawet do 15 metrów.

Suwnice półbramowe dwudźwigarowe

Tego typu suwnice półbramowe, podobnie jak i suwnice bramowe wspierają się aż na dwóch dźwigarach, co korzystnie wpływa na wyższe nośności, mają maksymalny udźwig sięgający w niektórych modelach nawet do 150 ton.

Suwnice półbramowe - jakie sterowanie i dodatkowe wyposażenie można zamówić?

Często zadawane przez klientów zapytanie dotyczy tego, czy w ofercie renomowanego producenta znajduje się dodatkowe wyposażenie podnoszące funkcjonalność i komfort użytkowania suwnicy. Można do nich między innymi zakupić układy antykolizyjne lub monitorujące czas pracy, praktyczne chwytniki magnetyczne i przede wszystkim oświetlenie pola pracy oraz systemy umożliwiające zdalne sterowanie radiowe.