Estakady

Największą zaletą estakad modułowych podsuwnicowych jest ich zdolność do dostosowania do zmieniających się potrzeb i warunków. Dzięki modułowej konstrukcji, można je łatwo rozbudowywać lub zmieniać, co czyni je idealnym wyborem w przypadku miejsc o dynamicznym rozwoju.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Jednym z powszechnie używanych urządzeń wspierających procesy produkcji w różnych gałęziach przemysłu, są niewątpliwie suwnice oraz żurawie, zaliczane do tzw. urządzeń transportu bliskiego. Możemy się z nimi zetknąć nie tylko na halach produkcyjnych, ale i na zewnątrz zakładów przemysłowych, są między innymi używane na placach przeładunkowych np. w przemyśle leśnym czy stoczniowym.
Niezależnie od obiektu przemysłowego, w którym będą eksploatowane, mogą zapewnić ciągłość produkcji, pozwalając uniknąć wielu kosztownych przerw w pracy. Istnieje wiele typów żurawi i innych dźwignic, które do pracy wymagają zastosowania odpowiednich podtorzy i estakad umożliwiających płynne przemieszczanie ciężkich ładunków w poziomie i podnoszenie w pionie.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

W jaki sposób zespół techniczny ALSO Holding projektuje estakady suwnicowe używane w przemyśle i budownictwie?

Można śmiało powiedzieć, że bez odpowiednio zaprojektowanej estakady nie może się obyć praktycznie żadna konstrukcja dźwignicowa. Proces technologiczny jej produkcji jest skomplikowanym zadaniem, lecz wchodzi w zakres naszej oferty, usług, jakie mamy dla wszystkich klientów i zapraszamy do dokładnego zapoznania się z nimi. Analizujemy nie tylko parametry pracy przyszłej suwnicy poruszającej się po estakadzie lub torowisku, ale i miejsce przeznaczenia, gdzie również dokonujemy stosownych pomiarów. Projektowaniem estakad podsuwnicowych zajmują się nasi najlepsi specjaliści, których zadaniem jest takie ich wykonanie i dostosowanie, aby spełniały stawiane przed nimi wymagania inwestora.

 

Dzięki ich pracy jesteśmy w stanie zapewniać najwyższą jakość estakad suwnicowych montowanych przede wszystkim wewnątrz hal stalowych, spełniających najwyższe normy obowiązujące nie tylko w Polsce, ale i na terenie całej Unii Europejskiej. Przywiązujemy wagę do wszystkich elementów składających się na instalację estakady, dzięki czemu znajdują zastosowanie w przypadku:

  • suwnic pomostowych;
  • suwnic bramowych i półbramowych;
  • suwnic natorowych;
  • suwnic podwieszanych;
  • suwnic konsolowych.

Elementy wchodzące w skład stalowej konstrukcji estakady suwnicowej

ALSO Holding nie tylko projektuje i jest w stanie zbudować różnego typu estakady do wymienionych wyżej urządzeń dźwignicowych. Gwarantujemy także ich profesjonalny montaż przeprowadzany zgodnie z wymogami odbiorcy przez naszych fachowców, doskonale przygotowanych do tego zadania. Nasza firma dba jednocześnie o zastosowanie w tym celu najwyższej jakości elementów konstrukcyjnych, dzięki którym nie tylko estakada, ale i cała suwnica będzie pracować długo i bezawaryjnie.

 

Typowa estakada, którą są w stanie zaprojektować i wykonać nasi specjaliści, składa się z wielu współpracujących ze sobą elementów wyposażenia, dostarczanych wyłącznie przez sprawdzonych, niemieckich producentów, między innymi takich jak:

  • konstrukcja nośna w postaci stalowych słupów estakady montowanych do betonowych fundamentów za pomocą solidnych kotwic;
  • belki podsuwnicowe razem z szyną jezdną mocowane do słupów;
  • tory jezdne suwnicy umożliwiające jej płynne poruszanie się w obrębie hali.