Suwnice Pomostowe Natorowe

Spośród wielu rodzajów suwnic znajdujących zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, jedne z ważniejszych i często używanych to suwnice pomostowe natorowe. Widujemy je powszechnie w halach produkcyjnych, a firma ALSO Holding również ma je w swojej ofercie, dostępne między innymi na indywidualne zamówienie.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Suwnice Jednodźwigarowe – Jak sama nazwa wskazuje, tego typu suwnice pomostowe mają most, złożony z jednego dźwigara, o rozpiętości do 30-40 m. Są jednocześnie najczęściej stosowane w przemyśle, o udźwigu nawet 10 i więcej ton, a ich stosunkowo prosta konstrukcja ułatwia montaż do elementów konstrukcyjnych niemal każdej hali produkcyjnej. Możliwe jest również ich zaprojektowanie na indywidualne zamówienie i optymalne dopasowanie do konkretnych wymagań odbiorcy, miejsca, w którym będą użytkowane.​
Suwnice Dwudźwigarowe – Wszystkie suwnice dwudźwigarowe mają z kolei most złożony nie z jednego, lecz dwóch położonych równolegle względem siebie stalowych dźwigarów. Taka mocna konstrukcja sprawia, że suwnice dwudźwigarowe doskonale nadają się do przenoszenia o wiele większych ciężarów. Niektóre tego typu urządzenia dźwignicowe mają rozpiętość mostu sięgającą 40-50 m i udźwig nawet do 300-400 ton.​
dane 1opis 1

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Czym są suwnice pomostowe natorowe?

Suwnice pomostowe natorowe to Urządzenia Transportu Bliskiego (UTB) przeznaczone do przenoszenia ładunków w pionie i w poziomie, znajdujące zastosowanie przede wszystkim w halach produkcyjnych, magazynach i halach remontowych. Ich konstrukcja pozwala na optymalne dopasowanie do aktualnej powierzchni, w jakiej będą użytkowane, a udźwig niektórych modeli o rozpiętości mostu np. 42 m, może sięgać nawet kilkuset ton.

Czym są suwnice pomostowe natorowe?

Typowa suwnica pomostowa natorowa jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, wysokogatunkowej stali walcowanej, odpornej na uszkodzenia i doskonale zabezpieczonej przed destrukcyjnym wpływem korozji. Podstawowym elementem jest most złożony z jednego albo dwóch dźwigarów opierających się na specjalnie przygotowanej do tego celu konstrukcji. Każda suwnica natorowa jest wyposażona w mechanizm jezdny umożliwiający poruszanie się po przygotowanym torowisku mocowanym do elementów hali, którego sterowanie może odbywać się zdalnie drogą radiową, albo tradycyjnie z kabiny operatora suwnicy.

Czym są suwnice pomostowe natorowe?

Znaczenia, jakie mają suwnice podwieszane, w tym suwnice natorowe, dla przemysłu, nie da się zlekceważyć, można śmiało powiedzieć, że bez nich może okazać się niemożliwe utrzymanie ciągłości produkcji wymagającej transportowania dużych ciężarów. Dlatego oferta renomowanego producenta zaspokoi wszystkie potrzeby najbardziej wymagających Klientów, a oferowane dla nich są dwa podstawowe rodzaje suwnic pomostowych: