Suwnice Kolumnowe

Specyficznym rodzajem suwnic, jakie znajdują zastosowanie do przenoszenia dużych ciężarów i umieszczanie ich na różnych wysokościach, są suwnice kolumnowe, używane między innymi w magazynach wyposażonych w regały wysokiego składowania.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Istnieje wiele rodzajów suwnic, nie tylko kolumnowe, ale i podwieszane, bramowe lub ich odmiana, suwnice półbramowe. Wszystkie należą do tego samego typu urządzeń dźwignicowych, nazywanych Urządzeniami Transportu Bliskiego, określanych skrótem UTB. Różnią się budową, sposobem użytkowania i niektórymi parametrami pracy, takimi jak np. wysokość podnoszenia i maksymalny zakres udźwigu, dzięki czemu można przenosić i umieszczać ładunki na różnych wysokościach. Używa się ich w wielu gałęziach przemysłu, montując przeważnie wewnątrz hali produkcyjnej lub w magazynie, albo na zewnątrz, na placach przeładunkowych czy pochylniach stoczniowych, gdzie także okazują się niezbędne.
dane techniczne tytuł 1opis 1
tytul 2 opis 2
tytuł 3Donec vel sodales eros, at sollicitudin ipsum.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Suwnice kolumnowe - rodzaje materiałów używane w ich produkcji

Do zbudowania suwnicy kolumnowej używa się materiałów zapewniających jej odpowiednią wytrzymałość, odporność na uszkodzenia i ciężar ładunku ważącego nawet kilkadziesiąt i więcej ton. Najlepiej sprawdza się tu stal, którą powszechnie używa się w procesie wytwarzania tego typu produktów.

Wykonanie wszystkich suwnic, jakie ma w ofercie ALSO Holding, spełnia najwyższe normy jakościowe, co gwarantuje ich długą i bezawaryjną eksploatację. Jeśli macie jakieś pytania w związku z konstrukcją suwnicy czy sposobem jej użytkowania, to odpowiedzi uzyskacie, kontaktując się z nami pod podanym na stronie numerem telefonu.

W ofercie renomowanego i godnego zaufania producenta można znaleźć wiele produktów spełniających każde wymagania przyszłych użytkowników, między innymi suwnice kolumnowe specjalnego przeznaczenia z manipulatorem obrotowym lub suwnice kolumnowe z kolumną obrotową i uchwytem widłowym. Wszystkie są dostępne z usługą montażu i całodobowym serwisem.

Suwnice kolumnowe - z jakich elementów są zbudowane?

Aby suwnice kolumnowe mogły spełnić swoje zadanie i ułatwić pracownikom magazynu podnoszenie i opuszczanie towarów oraz umieszczanie ich na regałach na różnych wysokościach, muszą mieć dostosowaną do tego konstrukcję. Tworzą ją przeważnie dwa wzmacniane stalowe dźwigary, zapewniające wysoki współczynnik stabilizacji podczas pracy oraz wytrzymałość na ciężar, jakie będzie przenoszony. Równie ważne są pozostałe, współpracujące ze sobą elementy suwnicy, takie jak:

Obrotowa kolumna

Która może być stała lub teleskopowa, a jej zadanie to stabilizacja liny wciągarki podczas pracy. Kolumna jest wyposażona w uchwyt widłowy dostępny przeważnie w dwóch wersjach, ze zmiennym albo ze stałym rozstawem wideł albo bardziej precyzyjny manipulator. To właśnie one umożliwiają pobieranie ładunku i przenoszenie go w inne miejsce hali lub magazynu

Wciągnik linowy

Służący do opuszczania i podnoszenia kolumny podczas pracy, wyposażony w wydajny silnik elektryczny. Stosuje się silniki zaprojektowane właśnie pod kątem obsługi suwnice, specjalnie do pracy przerywanej.

Sterowanie suwnicy

Sterujące wózkami jezdnymi, najczęściej o napędzie elektrycznym, dzięki którym suwnice kolumnowe mogą poruszać się po danej powierzchni roboczej, obsługujące również wciągarki i wciągnik linowy. Suwnica może być sterowana zdalnie z poziomu podłogi albo z kabiny operatora znajdującej się na poziomie roboczym przez odpowiednio przeszkolonego pracownika, który ukończył kurs dający mu uprawnienia do obsługi takich urządzeń przeładunkowych.