Żurawie warsztatowe - co to takiego i dlaczego tak często się je używa?
Żurawie słupowe to odmiana żurawi warsztatowych, a te z kolei to urządzenia dźwignicowe, które obowiązujące w naszym kraju przepisy zaliczają do Urządzeń Transportu Bliskiego (UTB). Należą do nich nie tylko rozmaite żurawie, takie, jak np. żuraw przyścienny, ale i suwnice, a z ich pomocą można przenosić duże ciężary, sięgające niekiedy kilkudziesięciu i więcej ton.
Ich znaczenia w przemyśle czy w magazynach nie da się zbagatelizować, dlatego w swojej ofercie ma je także ALSO Holding, dużą ilość produktów spełniających wszystkie wymagania przyszłych użytkowników. Jeśli nie wiecie, na jaki model się zdecydować, to skierujcie do nas zapytanie, telefonicznie lub drogą mailową, chętnie służymy Wam fachową poradą.
Żuraw słupowy - na czym polega specyfika jego budowy?
Specyfika budowy żurawi słupowych polega na sposobie ich mocowania do podłoża w miejscu, gdzie będą używane. Żuraw tego typu opiera się właśnie na solidnym, pojedynczym słupie, kolumnie, zdolnej do przenoszenia dużych obciążeń, z zakresem obrotu do 360 stopni, a stabilność nadają jej kotwy mocowane głęboko w posadzce hali. Każdy żuraw jest wyposażony w:
- stalowe łamane ramię o udźwigu wahającym się od 2 do 10 ton i długości ramienia sięgającej 10-12 m;
- wciągnik elektryczny albo łańcuchowy, którego udźwig zaczyna się od 250 kg;
- hak podwieszony na łańcuchu, który umożliwia bezpieczne przenoszenie ładunku;
- opcjonalnie wózek z napędem ręcznym.
Żurawie słupowe - czym różnią się od innych modeli i jakie są ich rodzaje?
Wiemy już, że żuraw słupowy ma odmienną konstrukcję od innych używanych modeli, takich jak np. żuraw przyścienny, mocowany do ściany hali. Podstawą jest właśnie słup, kolumna, do której montuje się wszystkie elementy nośne, wciągnik elektryczny i sterowanie. Można śmiało powiedzieć, że żurawie słupowe to wszechstronne, uniwersalnie używane urządzenia dźwignicowe, a w swojej firmie możemy zastosować:
Żuraw słupowy obrotowy
Jeden z najczęściej stosowanych, zapewniający wyjątkowy komfort obsługi i usprawnienie wielu procesów produkcyjnych. Tego typu żurawie to urządzenia o maksymalnym udźwigu nawet do 10 i więcej ton. Używa się je w wielu branżach, w różnych gałęziach przemysłu, między innymi chemicznego, czy zajmującego się obróbką stali. W skład ich wyposażenia, jakie można dopasować do indywidualnych wymagań, wchodzi:
- wydajny wciągnik elektryczny albo łańcuchowy;
- ramię żurawia, które obraca się w zakresie 270 lub 360 stopni;
- wózek jezdny elektryczny lub ręczny;
- kotwy służące do montażu żurawia do podłoża.
Żuraw słupowy - jakie jeszcze jego rodzaje znajdują zastosowanie?
Żuraw słupowy obrotowy to nie jedyna odmiana tego urządzenia transportu bliskiego, swoje zastosowanie znajdują także inne:
- przestawne, niemające stałego fundamentu, który można przestawiać w razie potrzeby;
- z łamanym ramieniem, złożonym z dwóch części, pozwalającym na efektywniejsze przenoszenie ciężarów.
Żurawie słupowe - jaki jest ich maksymalny udźwig?
Udźwig żurawi słupowych jest zróżnicowany w zależności od rodzaju urządzenia, zaczyna się od kilkuset kilogramów, a niektóre modele mogą pochwalić się udźwigiem nawet kilkunastu ton. Wszystko zależy od potrzeb przyszłego użytkownika, a w ALSO Holding dopasowujemy udźwig żurawia do jego potrzeb, na podstawie dostarczonych wcześniej danych.
Żuraw słupowy - czy można go dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika?
Uwzględniamy również i dokładnie analizujemy wszystkie uwagi naszych klientów dotyczące tego, na jaki komfort obsługi żurawi oraz ich funkcjonalność liczą i na tej podstawie oferujemy im atrakcyjne wyposażenie dodatkowe. Oprócz tego każdy zakupiony żuraw słupowy dostarczamy do miejsca przeznaczenia, zapewniając jednocześnie jego fachowy montaż oraz całodobowy serwis.
Zobacz, co mamy specjalnie dla Ciebie, możesz także porozmawiać z naszymi doradami, którzy pomogą Ci wybrać najlepszy, bogato wyposażony żuraw słupowy dla Twojej firmy oraz pasujący Ci termin dostawy i montażu zakupionego urządzenia.