Żuraw Przyścienny

W przemyśle i w innych dziedzinach gospodarki powszechne zastosowanie znajdują urządzenia dźwignicowe wykorzystywane do przenoszenia dużych ciężarów. Znacznie ułatwiają pracę np. w halach produkcyjnych czy w magazynach, a bardzo często używane są różnego typu żurawie, między innymi żuraw przyścienny, nazywany także naściennym, którego konstrukcję i zastosowanie warto poznać nieco bliżej.

DANE TECHNICZNE W SKRÓCIE

Zastosowanie znajduje wiele typów żurawi, określanych wspólną nazwą warsztatowych, a wszystkie zaliczamy do popularnych urządzeń dźwignicowych, nazywanych inaczej Urządzeniami Transportu Bliskiego (UTB). Wiele tego typu produktów znajdziecie także w ofercie ALSO Holding, z możliwością dopasowania ich do swoich indywidualnych potrzeb. Każda suwnica, żuraw lub dźwig, jaki sprzedajemy, spełnia wszystkie normy jakościowe, przechodząc jednocześnie pozytywną weryfikację i rejestrację w Urzędzie Nadzoru Technicznego.
Stosując żurawie przyścienne w swojej firmie, bez trudu będziecie mogli poradzić sobie z niemal każdym ciężkim ładunkiem, co przede wszystkim zależy od maksymalnego udźwigu modelu, jaki wybierzecie. Jeśli macie jakiekolwiek pytania w kwestii doboru żurawia, to możecie skontaktować się z naszymi doradcami, którzy udzielą wszystkich niezbędnych informacji, także na temat tego, jakie produkty aktualnie znajdują się w naszej ofercie. Zobaczcie również nasze realizacje dotyczące produkcji, montażu i wdrożenia żurawi przyściennych.

Zobacz nasze
wybrane realizacje

Zamów
bezpłatną wycenę

Po prostu wypełnij formularz po prawej stronie. Nasz ekspert uważnie wysłucha oraz odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli będzie niezbędna oferta – zajmiemy się jej przygotowaniem bezzwłocznie!

Wypełnij formularz

Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu, dopytamy o niezbędne szczegóły i przygotujemy dla Ciebie ofertę.

Zobacz również

Żuraw przyścienny - czym właściwie jest?

Skoro wiemy już, czym są żurawie warsztatowe, powinniśmy dowiedzieć się, czym właściwie jest żuraw przyścienny i na czym polega specyfika jego konstrukcji oraz gdzie znajduje zastosowanie. Powiedzmy sobie szczerze, że przy współczesnym tempie produkcji i wysokich kosztach wynikających z ewentualnych przestojów ręczne przenoszenie ładunków jest nieekonomiczne. Właśnie dlatego warto zdecydować się na praktyczny żuraw przyścienny, którego konstrukcja wytrzyma ciężar nawet kilku i więcej ton.

Żuraw przyścienny - w jaki sposób jest montowany?

Jak sama jego nazwa wskazuje, jest to żuraw montowany nie do posadzki np. na halach produkcyjnych, lecz bezpośrednio do ich ściany, albo do słupa podtrzymującego całą konstrukcję hali. Ten sposób montażu wymaga wcześniejszego sprawdzenia, czy konstrukcja ściany lub słupa wytrzyma obciążenie samego żurawia i przenoszonych ciężarów, a równie mocne i odporne na uszkodzenia musi być samo mocowanie.

Żuraw przyścienny - jaki może mieć maksymalny udźwig i wysięg?

Maksymalny dopuszczalny udźwig różni się w zależności od modelu, lecz zazwyczaj żurawie przyścienne mogą przenosić ciężar od 400 – 500 kg do nawet 10 ton. Klienci często szukają wiadomości na temat maksymalnego wysięgu, a w wielu przypadkach wysięgnik ma długość nawet 10 m, chociaż w standardowym modelu wynosi przeważnie 5-6 m. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych wymagań odbiorcy, lecz zawsze się do nich dostosowujemy.

Żuraw przyścienny - jakie ma zastosowanie?

Zastosowanie żurawi przyściennych jest niezwykle szerokie, ten model jest między innymi przeznaczony do montażu bezpośrednio do maszyny produkcyjnej, której będzie dostarczać niezbędne komponenty mające duży ciężar i niemożliwe do przeniesienia ręcznie. Oczywiście żuraw tego typu może być również używany na zewnątrz budynku, jest zabezpieczony przed czynnikami atmosferycznymi, w tym wpływem korozji. Nie powinno się jednocześnie zapominać o jego regularnej konserwacji, co gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację.

Żuraw przyścienny - jakie elementy wchodzą w skład jego konstrukcji?

Kolejne zapytanie, jakie słyszymy od klientów zainteresowanych kupnem żurawia przyściennego, dotyczy jego konstrukcji, różniącej się od innych urządzeń tego typu. Są zbudowane z wielu współpracujących ze sobą elementów, spośród których najważniejsze to:

Ramię żurawia

To właśnie ono odpowiada za przenoszenie ładunku, wykonane jest przeważnie z wysokogatunkowej stali, odpornej na uszkodzenia i ciężar przenoszonych przedmiotów. Ma postać trójkąta, który w razie potrzeby można szybko zdemontować i przenieść w nowe miejsce. Jego zasięg sięga nawet 10 m, a zakres obrotu jest nieco mniejszy niż w innych żurawiach i wynosi od 180 do 270 stopni. O wysokości podnoszenia ładunku decyduje z kolei wysokość montażu ramienia do ściany lub słupa, czy kolumny na halach produkcyjnych.

Wciągnik łańcuchowy lub linowy

Z którego pomocą transportuje się ładunek na pożądaną wysokość podnoszenia, a wykorzystywane są między innymi wciągniki ręczne z praktycznym wielokrążkiem, lecz równie często wykorzystywane są wydajne napędy elektryczne, pozwalające podnosić cięższe ładunki.

Żuraw przyścienny - które jego zalety podkreślają użytkownicy?

Użytkownicy, którzy mają w swojej firmie żurawie przyścienne, w swoich opiniach zwracają uwagę na ich wykonanie, jakość, dzięki której mogą liczyć na bezawaryjną pracę, i zastosowanie najlepszych materiałów. W ALSO Holding jest to traktowane priorytetowo, współpracujemy z najlepszymi, renomowanymi i zaufanymi dostawcami komponentów, gwarantującymi ich solidność. Nie są to jednak jedyne, podkreślane przez nich zalety charakteryzujące żurawie naścienne, klienci zwracają szczególną uwagę także na:

Dane techniczne żurawia

Określające wszystkie parametry jego pracy, a chodzi tu przede wszystkim o zakres maksymalnego udźwigu, zasięg ramienia żurawia, rodzaj zastosowanego wciągnika i łatwość obsługi, chociaż trzeba posiadać do tego odpowiednie uprawnienia.

Niewielkie rozmiary

Kolejna zaleta, jaka cechuje praktycznie każdy żuraw przyścienny, to niewielkie rozmiary, w porównaniu np. z żurawiem słupowym. Dzięki temu można je bez problemu zamontować w ograniczonej przestrzeni, oraz zdemontować w razie potrzeby, aby użyć w innym miejscu.

Solidne wykonanie i odporność na uszkodzenia

Wszystkie żurawie tego typu mają mocną, odporną na uszkodzenia konstrukcję, także samo mocowanie, zrobione z najwyższej jakości materiałów, bez trudu znoszących najcięższe warunki pracy. Dzięki temu można liczyć nie tylko na ich długie lata bezproblemowego użytkowania, ale i spory udźwig pozwalający w ten sposób usprawnić i przyspieszyć proces produkcji.